About vampires

8. června 2009 v 11:16 | Amber


Upír (také jako vampýr nebo nemrtvý) je tvor živící se krví, kterou pije svým - většinou lidským - obětem. Jeho působnost se omezuje pouze na noc; přes den se uchyluje k odpočinku ve své rakvi. Kdyby ho zasáhlo sluneční světlo, zhořel by na místě.
Přirozenou potravou nemrtvého je krev člověka, dokáže ale přežívat i na zvířecí.

Dokonce i nesmrtelnost je relativní...
Mezi nesporné výhody patří jeho nesmrtelnost, respektive dlouhověkost. Po fyzické stránce si upír zachovává svůj vzhled z doby, kdy byl přeměněn. Samozřejmě existují jisté způsoby, jak zabít nesmrtelného navždy. Nejúčinější metodou je bezpochyby utnutí hlavy (nebo vyjmutí srdce) a následné spálení. Tradiční vrážení kůlu do hrudi se můžeobčas minout účinkem, pokud je vampýr dost starý a silný.
Když není zabit násilně, může upír existovat stovky, tisíce i více let.

Vlastnosti:
Jako upír máte také k dispozici neskutečnou sílu, rychlost, přitažlivost, krásu, schopnost regenerace a zlepšené smysly. Ve starších zdrojích není možno vidět odraz vampýra v zrcadle, protože dříve mívala zrcadla odrazovou vrstvu na bázi stříbra. Moderní zrcadla ji mají na bázi hliníku nebo niklu.
Upíři rovněž ovládají jisté magické schopnosti; u jednotlivců se značně liší. Jedná se například o hypnózu, telekinezi, telepatii, vstoupení do snů,...
Nejstarším upírem byl hrabě Drákula. Podle jiných zdrojů byla nejstarší upírkou už Adamova první žena Lilith nebo Kain.

Upír v jiných jazycích:
Vampýr, nemrtvý, vampire, incubus, vamp, Vampir, Blutsauger, Wucherer, Mahr, vampiro, lemure, chupavida, larwa, diaemus, desmodus, vampier, xortdan, fampirod, banpiro, vampyyri, dhampiri,...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.